نابغه کوچک آسمانی !!

مدتیه که حس آپیدن ندارم نمیدونم چرا ..امروز گفتم بشینم عکسا رو مرور کنم شاید به مدد عکسا حس نوشتنم بیاد ...

 

البته یکی دوبار تصمیم گرفتم اما چون زمانش گذشت دیگه ننوشتم ..میخواستم از شبای قدر و زیباییهاش و رفتنمون به حرم حضرت عبدالعظیم و ... بنویسم و از اینکه چقدر مصداق این جمله رو اون شبا دیدم که:

توبه بر لب سبحه بر کف دل پر از شوق گناه

معصیت را خنده میآید ز استغفار ما!!!!!!!!!!

 

یه بار میخواستم از ولادت امام رضا (ع)و شبای قشنگی که تو حرم بودیم و استفاده کردیم بنویسم و اینکه آقا چقدر رئوف ان ! چقدر ... آخه اون موقع شب ولادت ، به مامانم گفتم از رفت و آمد به مشهد هر ماه با قطار خسته شدم خیلی دوست دارم بیام اما این مدل رفت و امد خسته ام کرده اصلا من برای عید  غدیر نمیام مشهد !!! ولی به اما م رضا گفتم آقا جون شما هر وقت خواستید منو دعوت کنید به حرفای احمقانه من گوش ندید ...این شد که یه هفته بعد شب زیارتی امام رضا (23 ذیقعده ) به پیشنهاد همکار همسرم که واقعا از لطفش ممنونم ،با ماشین رفتیم مشهد ...خیلی راحت رفتیم و برگشتیم .. فکر میکنم این اولین باری بود که از طرف امام رضا (ع) طلبیده شدم فقط برای زیارت رفتم ...آی حالی داد اون زیارت ..اون موقع بود که فهمیدم غیر مشهدیا وقتی دعوت میشن میرن زیارت چه حال قشنگی دارن ...خدا قسمت هر کی آرزو داره بکنه ..هر کی که میره و قدر اون رفتناش رو میدونه !

 

...دیگه بنویسم که اوضاع آرومه و زندگی داره روی ریل پیش میره ..آقا میثم هم عاقل تر و فهمیده تر از گذشته شده و با همسن و سالای خودش راحت تر ارتباط میگیره ...

 اما هدف از تیتر وبلاگ :

منظورم از نابغه کوچک اسمانی میثم نیست !!! یکی دوسال پیش تو نمایشگاه غنچه های شهر یه غرفه کوچیک دیدم تحت همین عنواون ...بروشورشون رو گرفتم تا مطالعه کنم درباره روش های یادگیری سرعتی و ژرورش کودکان نابغه نوشته بود و اینکه همه کودکان نابغه میشوند اگر ما بتونیم روشهای پرورش استعدادهای اونا رو بلد باشیم ..و بعد از شخصی به نام پروفسور شیچیدو نام برده بود که مبدع روش جدید یادگیر اطلاعات به سرعت نور هست ... بالاخره بعد از دوسال با راهنمایی یکی از دوستانم دوباره با این موسسه اشنا شدم شش جلسه کلاس مخصوص والدین هست با مقدار زیادی وسایل کمک آموزشی ...

بحث دررابطه با متد پروفسور مکوتو شیچیدو مفصله اما به صورت کلی مینویسم تا اگه کسی دوست داشت تحقیق بیشتری بکنه :این روش روی نیمکره راست مغز کار میکنه و اینکه کودکان تا قبل از شش سالگی نیمکره راست مغزشون بر نیمکره چپ اون غلبه داره و این قسمت از مغز هست که عهده دار نبوغ افراد هست اگر تا قبل از شش سالگی این قسمت فعالیت کنه میتونیم امیدوار باشیم که بعد از شش سالگی هم میتونه فرد نابغه ای باشه که از هردو نیمکره مغزش استفاده کرده اما اگر کار نشه نیمکره راست از فعالیت انصراف میده و فرصت رو به نیمکره چپ واگذار میکنه لذا ما  فقط شش سال وقت داریم تا زمینه های نبوغ رو در فرزندانمون زیاد کنیم ... بحثش مفصله و احتیاج داره که مربی یعنی خانوم حسینی خودش براتون توضیح بده ...بهر حال من دارم این کلاسا رو میگذرونم نه به این خاطر که بعد از شش سالگی از میثم توقع داشته باشم که یک فرد نابغه باشه ! نه ...فقط به خاطر اینکه اگر این روش هم روش مطلوبی باشه و من به خاطر ندانستن بهش بی توجه باشم و بعدها بفهمم که چه دوران طلایی رو از دست دادم ..خودم رو شماتت نکنم و نهایت تلاشم رو برای پرورش یک فرزند با تقوا و مفید (برای دین و دنیای خودش و دیگران ) بکنم ...

هزینه های کلاس و وسایل جانبی شاید یه قدری بالا باشه اما برای مادر و پدرای امروز که خرید ماشین شارزی و لباسای مارک دار عادتشونه خیلی مهم نیست و چیزی به حساب نمیاد (البته برای من رقم قابل ملاحظه ای هست )بهر حال اگه دوست داشتید اطلاعات بیشتری درباره موسسه و کلاسا و روش شیچیدو بیشتر بدونید به این آدرس مراجعه کنید:

نابغه های کوچک اسمانی

 

میثم تو کلاس حلقه مطالعاتی خانه کتابدار (هلیا وامیر علی هم هستن )

اینا هم چندتا عکس از قرارایی که با دوستان با محبتم میذاریم و همدیگه رو میبینم خداییش از این مدل دوستا تواین شهر بی در پیکر  پیدا نمیکنم ... یه گروه بسی مومن و متعهد که دغدغه تربیت فرزند متدین و ولایی رو دارن ... خدا رو به خاطر وجود تک تکشون شاکرم

 

صحنه ای از نمایش جیلی بیلی و عروسکهای شیرین که با امیر مهدی و میثم رفتیم ،درباره دفاع مقدس بود و مفهوم جالبی داشت

این یه شکار لحظه است از علیرضا ! محمد حسین و علیرضا درحال تبادل نظر درباره موتور محمد صدرا !

میثم ترجیح میده وقت رو تلف نکنه و از اسباب بازی محمد صدرا به بهترین شکل استفاده کنه ! (عشق موتوره دیگه )

 

ولادت امام رضا (ع) مشهد خونه مامان جون

 

 

اینم هنر مامان میثم در مسابقه اشپزی مامی سایت ! و کسب مقام دوم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ایده خمیرهای دکوری ... توضیح اینکه خطاطی روی کیک جزو بافت کیکه و با خامه و ...نیست )

 

اینم دسر پان اسپانیا برای اینکه نگید ما بی هنریم !

 

تواناییهای میثم :

 

دیگه وقتی بچه به سن سه سال میرسه نمیشه تواناییهاش رو یکی کی بشمریم فقط میشه به بعضیاش اشاره کرد چون با سرعت نور جلو میرن ...

 

من تازگیها متوجه شدم که میثم کلماتی رو که من تو نوزادیش استفاده میکردم تو پس زمینه ذهنش نگه داشته و الان یهو میپره بیرون !! کلماتی رو که به طور حتم تواین دو سال اخیر استفاده نکردم !!

 

نمیدونم تا حالا اینجا نوشتم یا نه اینکه میثم اصلا نقاشی دوست نداشت و با رنگ آمیز دشمنی خاصی داشت (با وجود اینکه از طرف من و باباش زمینه ارثی برای عشق به نقاشی داشت ) جون من و مربیش در میومد تا این بچه دوتا خط رنگی روی یه نقاشی بکشه و خب همه هم تاکید داشتن که روش فشار نیارین... تا اینکه هفته گذشته دیدم میثم با علاقه خاصی داره کتاب تیزهوشان دکتر شاکری رو رنگ آمیزی میکنه و اصلا هم از این بابت ناراحت نیست ...حتی وقتی ازش خواستم با عدد 1 یه نقاشی بکشه منتظر بودم کتاب رو ببنده و بگه من خسته شدم ..درکمال تعجب دیدم که یه گل 5 پر با ساقه و برگ کشید ... تقریبا نزدیک بود مردمک چشمم بچسبه به شیشه عینکم !!!

و بالاخره یکی از آرزوهای مامان میثم محقق شد !!( خود من حس میکنم این اثر کلاس نابغه کوچولو و فعال شدن نیمکره راست مغز باشه ..البته شاید هم توهم زد م بهر حال هرچی هست خیلی باحاله آی لذتی میبرم میبینم رنگ میکنه )

 

آقا کلاس ژیمناستیک هم میره ... مربیش روز اول که کار میثم رو دید پرسید چندسالشه وقتی فهمید سه سال ونیمه است کلی خوشش اومد ...از حق نگذریم میثم خیلی حرف گوش کنه و اگه کسی رو تو رشته خاصی قبول داشته باشه حرفش حکم وحی منزل رو داره !

یه سری دیگه عکس هم دارم اما حالش نیست دوربین رو تخلیه کنم ...باشه بعدا

+ نوشته شده در ۱۳٩٠/۸/۱۱ ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ توسط مامان میثم و مهدی نظرات ()